fbpx

Pokój aktywnego czterolatka

Jeremi to bardzo żywiołowy i ciekawy świata czteroletni chłopiec, który uwielbia dinozaury. Jego rodzicom zależało na tym, żeby pokój ich synka był urządzony w duchu Montessori, stąd użyte głównie naturalne materiały, stonowane dekoracje i niskie meble, do których Jeremi sam bez problemu dosięga. Dzięki dużej ilości szuflad wszystko ma tu swoje miejsce i malec ma wszędzie łatwy dostęp.

Wyposażenie tego pokoju dziecięcego to w dużej mierze meble IKEA. Szafa ukryta we wnęce mieści całą garderobę chłopca a dzięki pojemnym szufladom Jeremi sam może wybierać w co się ubierze. W szafie zastosowaliśmy lustrzane drzwi, bo lustro nie tylko rozświetla wnętrze, ale też świetnie stymuluje rozwój dziecka. Chyba nie ma brzdąca, którego nie fascynowało by jego własne odbicie 😊.

Wysuwana szuflada z drugim łóżkiem idealnie sprawdza się kiedy na „nocowankę” przychodzi siostra z pokoju obok lub awaryjnie dla rodziców, np podczas choroby malucha. W przyszłości będzie przydatna kiedy na noc przyjdą koledzy. Drabinka gimnastyczna w pokoju dziecięcym pozwala rozładować trochę energii i poćwiczyć koordynację i dużą motorykę. Miękkie piankowe puzzle pozwalają uniknąć twardego lądowania oraz są doskonałą areną do zapasów z siostrą. 

Interaktywna Panorama

Spodobał Ci się ten pokój? Poznaj inne nasze projekty: