fbpx

Pokój noworodka

Rodzicom zależało, żeby docelowo był to pokój w duchu Montessori. W pierwszych miesiącach życia w pokoiku najważniejsze jest łóżeczko niemowlęce, komoda z przewijakiem oraz wygodny fotel do karmienia. Nie zabrakło również lampki na ścianie z delikatnym światłem oraz rolet zapewniających dobre zaciemnienie dla spokojnego snu maleństwa.

W chwili, gdy maluszek stanie się starszy i nieco bardziej mobilny tradycyjne łóżeczko niemowlęce i przewijak mogą zostać zastąpione przez łóżko domek Montessori oraz otwartą szafę, z której malec będzie miał dostęp do niektórych ubranek i bibelotów.

W miejscu fotela znalazł się kącik na matę, na którą chłopiec będzie mógł przedostać się bezpośrednio z niskiego łóżeczka. Lustro oraz niski regał zachęci malca do zabawy i przeglądania książeczek. W pokoju znalazła się też szafa na ubrania z szufladami oraz pojemne, niskie ławy pozwalające na przechowywanie zabawek w zasięgu małych rączek. Na ścianie przesympatyczna fototapeta, która sprawia, że przestrzeń jest bardzo przyjazna i przytulna.

Interaktywna Panorama

Spodobał Ci się ten pokój? Poznaj inne nasze projekty: